دانشگاه ها از مهاجرت نخبگان یزد جلوگیری کنند

استاندار یزد با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید از مهاجرت نخبگان یزد جلوگیری کند؛ اظهار داشت: مهارت محوری ازجمله خواسته‌هایی است که باید موردتوجه دانشگاه قرار گیرد و مانند دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای که مهارت‌آموزی دارند با روش‌های خاص و نوین در این زمینه نیز اقدام کنند.

——————————————————————————–

سرویس سیاسی فردا: محمدباقرقالیباف برای حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو وارد سازمان صدا و سیما شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ روز پنج‌شنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۶، نشست مشترک استاندار یزد با روسای دانشگاه‌های استان در محل سالن زنده‌یاد حمیدیا برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این نشست اظهار داشت: باید مداخله علمی مراکز آموزش عالی در امر رشد و توسعه و اعتلای استان افزایش داشته باشد و بخش‌های دیگر نیز بهره‌مند شوند.
وی بابیان اینکه سایر بخش‌ها از عدم حضور آموزش عالی در کنار خود رنج می‌برند؛ ادامه داد: دانشگاه‌ها نیز ممکن است از این نگاه که اقدامات و رویدادها علمی نیست ناراحت باشند پس باید در این زمینه مداخله کنند.
استاندار یزد با اشاره به ویژگی‌های صنعتی، معدنی و گردشگری استان یزد با اشاره به لزوم ورود دانشگاه و ارائه برنامه علمی اضافه کرد: دانشگاه می‌تواند درزمینه تسهیل کار سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری در استان ورود کند و از فرصت‌هایی که پیش‌آمده استفاده ببرد.
وی بابیان اینکه بسیاری از دانشجویان ما صاحب ایده هستند و لازم است این ایده‌ها منجر به خلق سرمایه شود؛ افزود: دانشگاه باید در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز بخشی از اقدامات را هدایت کند و بین ایده‌ها و صاحبان سرمایه ارتباط برقرار کند.
زمانی قمی بابیان اینکه زمان حل مسئله بیکاری با روش‌های قدیم گذشته است؛ تصریح کرد: باید با استارتاپ ها و ایده‌های جدید و دانشگاه‌ها برای حل مشکلات اشتغال و رفع بیکاری اقدام کرد و دانشگاه‌ها با اقدامات خود برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید از مهاجرت نخبگان یزد جلوگیری کند؛ اظهار داشت: مهارت محوری ازجمله خواسته‌هایی است که باید دانشگاه موردتوجه قرار دهد و مانند دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای که مهارت‌آموزی دارند با روش‌های خاص و نوین در این زمینه نیز اقدام کنند.
استاندار یزد بابیان اینکه جمعیت دانشجویی در حال کاهش است و دانشگاه‌ها نیز با فضای خالی مواجه هستند؛ افزود: طرحی ارائه شود که فضاهای خالی نیز مورداستفاده قرار بگیرد و کاربری جدید برای آن تعریف شود. همچنین لازم است کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه محیط و فضای دانشگاه نیز باید بانشاط باشد؛ گفت: اگر یک دانشگاه شاداب، پرسشگر و منتقد داشته باشیم هیچ تهدید و خطری ندارد اما یک دانشگاه ساکت بسیار پرخطر است که تجربیات ادوار مختلف نیز در حوزه‌های گوناگون این درس را به ما می‌دهد.
زمانی قمی با اشاره به اینکه مبانی انقلاب نیز این موضوع را تائید می‌کند؛ اظهار داشت: راه حفظ انقلاب نیز بر اساس آموزه‌های استاد شهید مطهری، شناخت اندیشه‌های گوناگون و اجازه حق انتخاب به مخاطبان است.
وی بابیان اینکه باید اجازه انتخاب به دانشجو داده شود و بتواند حرف و نظر خود را مطرح کند و انتقاد داشته باشد؛ افزود: اگر این شیوه عمل شود هیچ خطری نخواهد داشت لذا اجازه دهید محیط دانشگاه شاداب باشد که این بر اساس متن اندیشه‌های دینی خودمان است و از هیچ فرهنگ و حکومتی کپی نشده است.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه باید محیط دانشگاه و تشکل‌ها را شاداب نگه‌داریم؛ عنوان کرد: دانشگاه نباید بین تشکل‌های دانشجویی تبعیض قائل شود و امکانات را به یک‌میزان در اختیار تشکل‌ها قرار دهد تا نارضایتی و نفرت ایجاد نشود چون تبعیض مستقیماً موجب نفرت می‌شود و نمی‌توان این را رفع کرد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.