دارالعباده یزد غرق در ماتم شد

دارالعباده یزد همزمان با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) غرق در ماتم و عزا شد.
شهادت امام حسن و حضرت رسول

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، همزمان با سراسر کشور، از صبح امروز مردم نقاط مختلف استان یزد با حضور در امامزادگان لازم‌التعظیم و مساجد و تکایای شاخص یزد، به سوگواری در عزای نبی مکرم اسلام (ص) و امام حسن مجتبی(ع) پرداختند.

در این مراسم‌ها، هیئت‌های عزاداری با حضور در مساجد و تکایا به صاحبان مجلس این دو مصیبت بزرگ عالم اسلام و تشیع را تسلیت می‌گویند.

حضور هیئت‌ها در هر مسجد، حسینیه و امامزاده‌ای که انجام می‌شود، به صورت نوبتی است و در بسیاری از تکایا، هیئت‌ها از روز قبل زمان ورود را وقت می‌گیرند.

با حضور هیئت در محل مورد نظر که مملو از عزاداران است، افراد حاضر در مراسم جلوی منبر را برای حضور عزاداران میهمان خالی می‌کنند تا آنها بتوانند به عزاداری بپردازند.

پس از اینکه مداح و ذاکر هر هیئت به نوحه‌خوانی در وصف حضرت محمد مصطفی(ع) و امام حسن مجتبی(ع) پرداخت و عزاداری این هیئت به پایان رسید، مسئول مسجد و تکیه میزبان، یک قواره پارچه ترمه که از پارچه‌های سنتی یزد است، به رسم میهمان‌نوازی به وی هدیه می‌کند.

برنامه‌های شاخص عزاداری مردم یزد در مسجد روضه محمدیه(ص)، مسجد جامع تاریخی یزد، امامزاده جعفر(ع)، امامزاده سیدمحمد جعفر(ع) و امامزاده شاهزاده فاضل(ع) برگزار می‌شود.

همه ساله برنامه‌های این عزاداری‌ها توسط صدا و سیمای مرکز یزد به صورت مستقیم پخش می‌شود اما در سال‌های گذشته این مراسم به صورت کامل توسط صدا و سیمای مرکز یزد پوشش داده می‌شود به گونه‌ای که در عاشورای امسال، مرکز یزد توانست رکورد پخش زنده برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی را در کشور با بیش از ۱۷ ساعت پخش بدون قطع بشکند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز