خدمت‌رسانی ۱۵ موکب با ۴۹۰ خادم یزدی در پیاده‌روی اربعین به زائران

یزد ـ‌ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد گفت: استان یزد در پیاده روی اربعین ۱۵ موکب راه اندازی می کند که ۴۹۰ خادم در این موکب‌ها به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.
خدمت‌رسانی ۱۵ موکب با ۴۹۰ خادم یزدی در پیاده‌روی اربعین به زائران

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جعفری خرمی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین استان یزد اظهار داشت: یزدی‌ها امسال اسکان ۳۰ هزار نفر و تغذیه ۹۰ هزار نفر در روز را بر عهده گرفته اند.

وی بیان کرد: یزدی ها در مدت ۱۳ تا ۱۵ روز ماه صفر، اسکان در مجموع ۳۰ هزار نفر را عهده دار شدند و هر روز نیز در هر وعده غذایی ۳۰ هزار نفر را اطعام می کنند.

جعفری خرمی از ایجاد ۱۵ موکب در نقاط مختلف عتبات عالیات خبر داد و گفت: ۴۹۰ نفر نیز به عنوان خادم برای خدمت رسانی به زائران حسینی ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد یادآور شد: ویزای برخی از این خدام آماده شده و برخی دیگر نیز به زودی آماده می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اطعام و اسکانی که در تعهد استان یزد قرار گرفته به حداقل ۲.۵ میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم خیران در این زمینه ستاد بازسازی عتبات عالیات را مانند همیشه همراهی کنند.

جعفری خرمی ادامه داد: تاکنون ۵ هزار تخته پتو و ۵ هزار مترمکعب موکت توسط یکی از موکب ها تهیه شده و بقیه مایحتاج نیز به تدریج آماده سازی می شود اما برای تهیه گوشت و برنج به وجوه نقد نیاز است که امیدواریم در این زمینه شاهد همراهی مردم و خیران باشیم.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز