خانوارهای غایب یزد در سرشماری ۲ برابر میانگین کشور

مسئول روابط عمومی و تبلیغات ستاد سرشماری استان یزد با بیان اینکه خانوارهای غایب استان درسرشماری ۲ برابر میانگین کشور است، گفت: در سه روز پایانی سرشماری حضوری با هدف سرشماری خانوارهای غایب، ساعت آمارگیری تا ۱۰ شب تمدید شده است.

به گزارش یزدی نیوزضیا اولیا اظهار کرد: با توجه به اینکه ۳ روز کاری (جمعه ۲۸ آبان ماه) تا پایان مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ باقیمانده، تعدادی از خانوارها هنگام مراجعه ماموران، در منزل حضور نداشته اند و بر اساس تعاریف مرکز آمار ایران، خانوار غایب محسوب می شوند.
وی افزود: با افزایش ۲ساعت به زمان کاری ماموران سرشماری، این انتظار از خانوارها وجود دارد تا همکاری بیشتری برای انجام سرشماری با ماموران داشته باشند.
مسئول کمیته روابط عمومی ستاد سرشماری استان یزد یادآور شد : پیش از این ماموران، از ساعت هشت صبح تا هشت شب به منازل مردم مراجعه می کردند.
اولیا خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۲.۴ درصد خانوارهای استان هنگام مراجعه ماموران سرشماری غایب بوده اند و این درحالی است که این میزان در کل کشور ۶ درصد است.
وی تاکید کرد: ستاد سرشماری این درخواست را از مردم استان یزد دارد تا در اسرع وقت و تا پایان هفته در سرشماری مشارکت کنند.
به گفته وی ، خانوارهایی که کدآماری ۱۲ رقمی سامانه سرشماری را در اختیار دارند، می توانند آن را به همراه کد خانوار غایب در سامانه سرشماری ۹۵ ثبت و بدون نیاز به تماس با ستادهای شهرستانی، در سرشماری مشارکت کنند.
اولیا گفت: علاوه بر این، خانوارها می توانند نام شهرستان محل سکونت، نام خیابان محل سکونت و نام مامور مراجعه کننده به منزل خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۶۴۳۴ ارسال کنند تا در سرشماری مشارکت داده شوند.
تا کنون اطلاعات بیش از ۳۰۰ هزار خانوار استان یزد با جمعیت افزون بر ۸۰ درصد کل جمعیت استان در سرشماری نفوی و مسکن پیمایش شده اند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز