حضور ۲۵ هزار زائر یزدی در پیاده‌روی اربعین/افزایش ۲۰ درصدی زائران

یزد ـ مدیر حج و زیارت استان یزد از حضور ۲۵ هزار زائر یزدی در پیاده‌روی اربعین و زیارت عتبات عالیات عراق خبر داد.
اربعین

علی‌اصغر شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال بالغ بر ۲۷ هزار زائر یزدی متقاضی دریافت ویزا برای سفر به کشور عراق و شرکت در پیاده روی بزرگ اربعین بودند که برای بیش از ۲۵ هزار نفر آنها ویزا صادر شد.

وی عنوان کرد: از هفته گذشته زائران اربعین به تدریج به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و طی امروز و فردا در پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت خواهند کرد.

شریفی یادآور شد: بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر از زائران از مرکز استان یزد اعزام شده اند و آمار زائران شهرستان‌های دیگر استان نیز قابل توجه بوده است.

وی عنوان کرد: از شهرستان‌های میبد، اردکان، ابرکوه و مهریز نیز هرکدام بیش از ۲ هزار زائر به عتبات عالیات عراق اعزام شده اند.

شریفی با بیان اینکه سال گذشته ۲۱ هزار نفر از استان یزد راهی کربلای معلی شدند، افزود: امسال آمار زائران مشتاق به شرکت در پیاده روی اربعین بالغ بر ۲۵ هزار نفر بوده که این آمار رشد ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

وی یادآور شد: استان یزد نیز مانند سایر استان‌های کشور توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات اقدامات گسترده ای برای پذیرایی و اسکان زائران انجام داده و مردم خیر یزد نیز مشارکت بسیار خوبی در این برنامه ها داشته اند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز