جوانان علاقه‌مند به تئاتر دوست دارند راه صدساله را در یک شب طی کنند

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با بیان اینکه وضعیت فعلی تئاتر خیلی مناسب نیست، گفت: در حال حاضر بلاتکلیف هستیم چون بیشتر جوانان با وجود اینکه باسوادند اما کمی شیطنت کرده و دوست دارند راه صدساله را در یک شب طی کنند.
جهانبخش سلطانی

جهانبخش سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به ارزش فرهنگ و هنر ایرانی اظهار داشت: غنا بخشیدن به فعالیت‌های مختلف در بستر فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی یک نیاز بوده که باید به آن پرداخت.

وی برپایی جشنواره‌های هنری از جمله جشنواره رضوی را راهی برای رشد و تعالی هنر ایرانی دانست و افزود: تئاتر و سینما با حضور در اینگونه جشنواره‌ها می‌تواند هویت، شناسنامه، فرهنگ، زبان، اندیشه و جهان‌بینی ما را ثبت و متعالی می‌کند.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: هنرمندان باید شفاف‌سازی کنند و در بستر فرهنگ و هنر ایرانی با تحقیق، پژوهش، علم و تفکر حرف برای گفتن داشته باشند.

وی بیان کرد: هنرمندان با حضور در این جشنواره‌ها هم خودشان را تثبیت می‌کنند و هم می‌توانند نگاه‌های زیبایشان را برای ادای دین به جامعه انتقال دهند.

سلطانی با بیان اینکه مسائل مذهبی نباید در شعارزدگی و مستقیم‌گویی باشد، خاطرنشان کرد:  فعالیت تئاتر مذهبی در حال حاضر خیلی مناسب نیست، در اجرای نمایشی که در ارتباط با موضوع غدیر خم داشتم از حمایت رئیس جمهور و مدیر ارشاد اصفهان برخوردار شدم اما از سوی دیگران حمایتی شامل حال من نشد، زیرا حق گرفتنی بوده و وقتی‌که شفاف از امام علی (ع) حرف می‌زنیم منجر به دردسر می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر نباید تئاتر ۵۰ سال گذشته اجرا شود بلکه نیاز به حرف‌های عمیق، علمی و کارشناسی وجود دارد.

بازیگر تئاتر و سینما در پاسخ به این سؤال مبنی بر وضعیت فعلی تئاتر گفت: در حال حاضر بلاتکلیف هستیم چون بیشتر جوانان با وجود اینکه باسواد هستند اما کمی شیطنت می‌کنند و دوست دارند که راه صدساله را در یک شب طی کنند، بنابراین سعی بر تقلید دارند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از جوانان هنرمند خود را از هویت، مضمون معرفتی، ادبیات مقاومت و حماسه‌آفرینی تخلیه می‌کنند که به لحاظ اخلاقی و حیثیتی تا حدودی ضربه وارد می‌کند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز