جمع‌آوری بیش از ۱۴۳ میلیون تومان زکات در نهاوند

مدیر کمیته امداد نهاوند با اشاره به جمع‌آوری ۱۴۳ میلیون و ۳۷۷ هزار تومان زکات گفت: در پرداخت زکات رفع فقر و محرومیت‌زدایی و کمک به مستمندان در اولویت قرار دارد.
جمع‌آوری بیش از ۱۴۳ میلیون تومان زکات در نهاوند

علی کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: در سال گذشته در شهرستان نهاوند ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان زکات و سهم محرومان جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به اینکه در پرداخت زکات افزایش سهم فقرا و محرومان از محل زکات از وظایف کمیته امداد است، تصریح کرد: در پرداخت زکات باید رفع فقر و محرومیت‌زدایی و کمک به مستمندان در اولویت قرار بگیرد.

مدیر کمیته امداد شهرستان نهاوند افزود: مجموع زکات جمع آوری شده و سهم محرومان در شهرستان نهاوند بیش از ۱۴۳ میلیون و ۳۷۷ هزار تومان است که برگزاری جلسات متعدد در روستاهای بزرگ و مراکز بخش‌ها می‌تواند در راستای این امر واجب یاری‌گر عاملان زکات باشد.

وی عنوان کرد: ماهیانه کمیته امداد شهرستان نهاوند ۳۰۰ میلیون تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت می‌کند و همچنین ماهانه مبلغ ۹۰ میلیون تومان از صندو‌ق‌های صدقه شهرستان نهاوند جمع‌آوری می‌شود.

کاویانی اظهار داشت: این مبالغ با توجه به سرفصل‌های تعریف شده در اموری همچون آموزش، درمان، کمک هزینه تحصیلی، رفع محرومیت از مستمری‌بگیران کمیته امداد شهرستان نهاوند هزینه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت خودکفایی مددجویان گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های کمیته امداد است و در همین راستا امسال ۳۴۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد شهرستان نهاوند خودکفا شده‌اند و از گردونه حمایت کمیته امداد شهرستان نهاوند خارج شدند.

مدیر کمیته امداد شهرستان نهاوند بیان کرد: کمیته امداد شهرستان نهاوند به سبب حمایت همه جانبه از طرح‌های خودکفایی خانواده‌هایی که وام‌های خوداشتغالی گرفته‌اند از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند در همین راستا یک هزار و ۲۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد شهرستان نهاوند بیمه شدند.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال ۱۵۷ فقره وام به مبلغ یک میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز