ثبت یک رکورد برای باستانی‌کار یزد

به گزارش یزدی نیوزتیم‌های ورزشی  استان در اولین یادواره فرهنگی ورزشی سردار شهید حسین همدانی، در رشته‌های پهلوانی و زورخانه‌ای، کشتی، تکواندو، کاراته، فوتسال و والیبال شرکت کردند. در این یادواره که در قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) در شهر مشهد به‌مدت ۲ روز برگزار شد، تیم والیبال استان به مقام قهرمانی دست یافت و تکواندوکاران یزدی در رشته‌های تکواندو در وزن ۶۵- مقام اول و در وزن ۷۵+ کیلوگرم مقام دوم را از آن خود کردند و در رشته کاراته نیز در وزن ۶۵+ مقام دوم این رقابت‌ها از آن ورزشکاران یزدی شد.
سرپرست کاروان استان و سرپرست مربی رشته پهلوانی و زورخانه‌ای در خصوص برگزاری این رقابت‌ها به همشهری گفت: این رقابت‌ها که در اولین یادواره فرهنگی ورزشی سردار شهید حسین همدانی برگزار شد در قرارگاه مرکزی امام حسین به میزبانی شهر مشهد به مدت دو روز انجام شد و استان توانست عناوین خوبی را درآن بۀ دست آورد.
«محمد هاشم روغنی» افزود: توانستیم در دو رشته والیبال و پهلوانی و زورخانه‌ای مقام اول را به‌دست آوریم که برای شروع این رقابت‌ها که در ۴‌منطقه در کل کشور برگزار می‌شد آغاز خوبی بود. وی گفت: در رشته زورخانه‌ای و پهلوانی «الیاس کریمی» توانست در رشته سنگ که بین ۱۰ نفر از سنگ‌کاران قدر کشور صورت می‌گرفت با ثبت رکورد ۱۴۷ جفت سنگ، علاوه‌بر کسب مقام اول این دوره از رقابت‎‌ها رکورد کشوری را نیز جابه‌جا کند.
وی افزود:رشته سنگ در ورزش پهلوانی از سنگین‌ترین رشته‌ها است و ورزشکاران با توجه به سنگینی این رشته در وزن ۷۰‌کیلوگرم استقبال زیادی نمی‌کنند، اما در این رقابت‌ها ۱۲ ورزشکار از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، سمنان، تهران و یزد حضور داشتند که ورزشکار یزدی توانست در بین ورزشکاران قدر کشور مقام قهرمانی را از آن خود‌کند. سرپرست مربی رشته پهلوانی و زورخانه‌ای استان گفت: سطح مسابقات با توجه به اولین دوره برگزاری آن بسیار حرفه‌ای و بالا بود. علی روغنی افزود: رکورد قبلی ۱۱۷ کیلوگرم بود که الیاس کریمی با جفت سنگ ۷۰ کیلویی به رکورد ۱۴۷ دست یافت و رکورد کشوری را به نام خود ثبت کرد. وی تصریح کرد: کریمی از پهلوانی ‌کاران قهرمان کشور و نماینده شهرستان بافق است که از کودکی به این ورزش ‌پرداخته است.

روغنی تصریح کرد: او فرزند مرشد پیشکسوت «محمود کریمی» یکی از قدیمی‌ترین مرشدین استان، ۱۲‌سال است به ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی می‌پردازد و توانست در رقابت‌های منطقه‌۴ کشور در این رشته مقام قهرمانی و رکورد جدید این رشته را از آن خود کند.
همشهری

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز