توزیع نامناسب سرانه ورزش در یزد

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به پیشرفت‌های ایجاد شده در زمینه ورزش استان، گفت: توزیع سرانه ورزشی در یزد مناسب نیست.
توزیع نامناسب سرانه ورزش در یزد

به گزارش یزدی نیوزمسعود شریعتی در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با مسئولان و مدیران فرهنگی استان یزد با اشاره به اینکه وزرش همگانی استان یزد در دو سال گذشته رشد قابل توجهی داشته، اظهار داشت: در ارتباط با اعزام به مسابقات کشوری ۲۵ درصد و در زمینه مدال‌های کشوری ۹۶ درصد رشد در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار طرح آمایش و سند توسعه ورزش استان یزد در حال تدوین است، گفت: در آمایش اولیه مشخص شد که باید در ۱۴ رشته ورزشی استان سرمایه‌گذاری صورت گیرد چرا که این ۱۴ رشته ورزشی بیشترین موفقیت را برای استان یزد به ارمغان آورده و می‌آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد افزود: شمشیربازی، اسکواش، دوچرخه‌سواری، اسب‌دوانی، فوتبال ساحلی، تیراندازی با کمان، از جمله این رشته‌هاست که در بخش خواهران و برادران موفقیت‌های خوبی را به دست آورده‌ایم.

شریعتی خاطرنشان کرد: در ارتباط با بحث زیرساختها هم متاسفانه ۸۲ پروژه نیمه تمام در استان یزد وجود دارد که اگر توجه ویژه‌ای به این پروژه‌ها صورت گیرد، با هزینه اندکی می‌توان آنها را به پایان رساند.

وی در ارتباط با سرانه ورزشی استان یزد گفت: سرانه ورزشی شهرستانهای یزد به ترتیب اشکذر ۱۹۶، خاتم ۱۶۸، بهاباد ۱۱۶، تفت ۱۱۰، ابرکوه ۱۰۹، بافق ۱۰۲، اردکان ۸۷، میبد ۸۰، مهریز ۷۸ و یزد ۲۸ سانتی متر  به ازای هر نفر است.

به گزارش تسنیم،مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد توزیع سرانه ورزشی استان یزد را نامطلوب دانست و گفت: برای رسیدن به سرانه هر فرد یک متر هم فاصله زیادی داریم.

شریعتی استان یزد را یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه پرورش اسب و برگزاری مسابقات اسب دوانی دانست و افزود: استان یزد در حال حاضر ۶۰ درصد اسب عرب کشور را دارد که در نوع خود بی‌نظیر است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز