تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید یزد عملا به تولید تزریق نمی‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید یزد، عملا به تولید تزریق نمی‌شود و بانکها این تسهیلات را به بدهی‌های معوق تولید کنندگان اختصاص می‌دهند.
تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید یزد عملا به تولید تزریق نمی‌شود

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا سیدحسینی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد که با حضور رئیس کل بانک مرکزی ایران برگزار شد، اظهار داشت: تسهیلاتی که برای رفع موانع تولید داده شده، عمدتا بانکها برای تسویه بدهی‌های قبلی برگردادند و عملا به تولید تزریق نشد.

وی با اشاره به اینکه عمده بانکهای یزد این کار را کردند، گفت: اینکه بگوییم بانک و بخش خصوصی به توافق برسند، به گونه‌ای عمل می‌شود که تولیدکننده و بخش خصوصی مجبور به قبول پیشنهاد بانک می‌شود.

معاون استاندار یزد افزود: در زمان پرداخت هم بانکها به خوبی می‌دانند که تسهیلات قابل بازگشت نیست و تولید کننده دوباره مجبور به دریافت یک وام دیگر برای پرداخت وام و سود این تسهیلات می‌شود.

سیدحسینی ادامه داد: برای برگرداندن مطالبات موضوع تملک مطرح می‌شود که این تملک هم با مشکلاتی روبروست از جمله این که مردم در شهر یزد املاکی که بانک به تملک خود درآورده را به لحاظ شرعی درست نمی‌دانند که به سمت آن بروند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل واحدهای تولیدی که به تملک بانکها در آمده همچنان مثل سالهای گذشته به صورت غیر فعال باقی می‌مانند و نمی‌توان از ظرفیت آن برای رفع مشکلات اشتغال و اقتصادی استان استفاده کرد.

منبع: تسنیم
 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز