تردید درباره خصوصی سازی نظام بانکی برطرف شود

یزد- ایرنا – مدیرعامل بانک قوامین کشورگفت: بیش از ۱۵ سال است که نظام خصوصی‌سازی بانک‌ها در کشور بلاتکلیف مانده است و باید تردید در خصوصی‌سازی نظام بانکی با توجه به وابستگی کشور به این سیستم هرچه زودتر برطرف شود.

به گزارش ایرنا ، غلامحسن تقی نتاج روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب استان یزد با بیان اینکه اجرای برنامه‌های نظام پولی اسلامی در سیستم بانکی کشور ضروری است افزود: تصویب قانون ربازدایی از جمله مهمترین ملاک‌های اجرایی بانکداری ایرانی به عنوان محور برنامه های نظام بانکی در قوانین کشور بعد از انقلاب اسلامی بوده است.
وی با اشاره به اینکه ،این قانون ۳۳سال است که در سیستم بانکی کشور تعیین و مصوب شده تصریح کرد : اجرای صحیح این قانون می تواند در زمینه سازی و پیاده کردن نظام پولی اسلامی در سیستم بانکی بسیار موثر باشد.
تقی نتاج به لزوم آگاه سازی مردم درباره اهداف سیستم بانکی در راستای پیاده سازی نظام بانکداری اسلامی اشاره و اظهار داشت : امیدواریم بتوانیم با پیاده کردن این سیستم در مسیر قوانین کشور ، موجبات افزایش کیفیت زندگی مردم و توجه به آموزه های اسلامی را فراهم کنیم.
به گفته مدیرعامل بانک قوامین کشور، بانک در ایران بمنزله یک بنگاه اقتصادی است که بیشترین سهم آن به سهامداران به عنوان مالکان بانک و سپرده گذاران اختصاص داده می شود.
وی ادامه داد: با وجودی که اقتصاد کشور یک اقتصاد بانک محور است اما فضای خصوصی سازی بانک ها مناسب نیست و باید شرایط فعالیت و قانونمند این بانک ها را فراهم کنیم.
تقی نتاج همچنین پیرامون اولویت هزینه کردن منابع بانکی اظهار کرد: عدالت اقتصادی کشور زمانی محقق می‌شود که بانک‌ها سرمایه های خود را در جای جای کشور توزیع کرده و برای توسعه تمام استانها به صورت متوازن برنامه‌ریزی شود.
وی تاکید کرد: باید این منابع با توجه به شرایط هر استان در همان محدوده جغرافیایی صرف شود و در این زمینه استان یزد با ویژگی ها و توانایی نیروی انسانی و دانش موجود بویژه در بخش اقتصادی می تواند مکانی باشد برای اجرای فعالیت و پیشرفت با منابع بانک قوامین که این آمادگی وجود دارد.
فرمانده انتظامی استان یزد هم در این مراسم گفت: نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارگان های موثر در حفظ امنیت کشور یکسری دغدغه های معیشتی و توانمندسازی کارکنانش را دارد که بانک قوامین می تواند در رفع آن ها همراهی داشته باشد.
سردار ایرج کاکاوند افزود: خیلی از گره ها و مشکلات این مجموعه با همکاری این بانک حل شده اما با توجه به گسترش ماموریت های ناجا ، رسیدگی به انتظارات کارکنان از سوی بانک قوامین باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد .
به گفته سردار کاکاوند بانک قوامین با حل مشکلات ناجا و افزایش و ارتقای روحیه کارکنان نیروی انتظامی نقش مهمی به صورت غیر مستقیم در حفظ امینت عمومی جامعه نقش دارد.
وی ادامه داد: بازتاب این همکاری ها را می توان در کاهش جرائم و تلفات ، افزایش کشفیات قاچاق و مواد مخدر و سرعت عمل پلیس در شناسایی قاتلان و مجرمان حوادث اخیر از جمله قاتلان زرگر یزدی مشاهده کرد.
در این مراسم از زحمات محمدعلی شیروی مدیر قبلی که به عنوان مدیر جدید شعب استان چهارمحال و بختیاری معرفی شده تقدیر و سهراب شجاعیان به عنوان مدیر جدید شعب بانک قوامین استان یزد معرفی شد.
شجاعیان پیش از این معاون اعتباری شعب بانک قوامین استان کرمان بوده است .
۱۹۶۸/ ۵۰۵۴ خبرنگار: محمودرضا رحمانی** انتشاردهنده: بهنام احمدی *
@irnayazdd

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز