به کارگیری بازنشستگان باعث ایجاد رانت می شود

به گزارش یزدرسا؛ محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: امروز سیل افراد و جوانان بیکار را داریم که جویای کار هستند و اگر قرار است هر کسی  که سوار بر این قطار می شود پیاده نشود صندلی برای کسی خالی نمیشود که بتواند استفاده کند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از تجربه بازنشستگان در قالب مشاور استفاده شود، تصریح کرد: در اوایل انقلاب افرادی که جوان بودند مسئولیت های بزرگی را بر عهده گرفتند که موفق از آن نیز بیرون آمدند.

وی ادامه داد: از تجربیات بازنشستگان در قالب مشاور استفاده شود نه اینکه افراد تا نفس دارند به عنوان مسئول باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان می گوید کارگیری افرادی که بازخرید یا بازنشسته شده اند در تمامی دستگاه ها که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند ممنوع است؛ این قانون بسیار شفاف بوده و نیازی به تبصره ندارد.

وی ادامه داد: در تبصره های الف، ب و ج افرادی که بازنشسته شده اند نباید از وزارتخانه یا دستگاه خود به وزارتخانه دیگری منتقل شوند.

نماینده مردم مهریزو بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : اگر این موارد رعایت نشود یک رانت است، همان طور که رانت اقتصادی وجود دارد به کارگیری بازنشستگان یک رانت است و با اهداف انقلاب اسلامی و بازنشستگی که کارشناسی شده است منافات دارد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز