برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در یزد

یزد ـ معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد از برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی به میزبانی پارک علم و فناوری یزد خبر داد.
برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در یزد

احمدرضا فقیه خراسانی در گفتگو با خبرنگار مهر با با اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی دانش آموزان با فرهنگ نوآوری و خلاقیت است و برد و باخت به هیچ وجه در این مسابقات ملاک عمل نیست.

وی تصریح کرد: ما خواستار خارج شدن دانش آموزان از فضای علمی صرف و ورود آنها به دنیای خلاقیت هستیم.

دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی با بیان اینکه امسال نیز طبق انعقاد تفاهمنامه با وزارت آموزش و پرورش، این مسابقات به صورت ملی برگزار می شود، عنوان کرد: ۹۵۵ نفر در قالب ۴۸۹ تیم از ۲۱ استان در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده اند.

فقیه خراسانی یادآور شد: یزد بیشترین آمار شرکت کنندگان در این رقابت ها را به خود اختصاص داده و استان‌های مرکزی و هرمزگان نیز در رده های بعدی قرار دارند.

وی، تاریخ برگزاری مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی را چهارم و پنجم اسفندماه اعلام کرد و افزود: این مسابقات با همکاری دانشگاه  یزد و وزارت آموزش و پرورش و حمایت های کمیسیون ملی یونسکو و معاونت علمی ریاست جمهوری توسط پارک علم و فناوری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز