برزگداشت مرحومه «حدیدچی» در همدان برگزار شد + تصاویر

برزگداشت بانوی مبارز و خستگی‌ناپذیر مرحومه «مرضیه حدیدچی» معروف به “خواهر دباغ” با حضور مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح در مسجد مهدیه همدان برگزار شد.

مراسم مرحومه خواهر دباغ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، امروز به مناسبت هفتمن روز درگذشت بانوی مبارز و مجاهدت “خواهر دباغ” مراسم یادبودی با حضور مسئولان استان، فرماندهان، همرزمان، خانواده خواهر دباغ و اقشار مختلف مردم در مسجد مهدیه همدان برگزار شد.

مرضیه حدیدچی معروف به “خواهر دباغ” پس از پیروزی انقلاب، علاوه بر فرماندهی سپاه همدان، پس از دفاع مقدس نمایندگی مردم همدان در مجلس شورای اسلامی را نیز عهده‌دار بود.

به گزارش تسنیم، مرضیه حدیدچی در سال ۱۳۱۸ در شهر همدان متولد شد و در خانواده‌ای مذهبی و فرهنگی رشد و نمو کرد. مرحومه دباغ در سال۱۳۳۳ با محمد حسن دباغ ازدواج کرد که حاصل این زندگی مشترک هشت فرزند بود.

مرضیه حدیدچی (دباغ) از جمله زنان مبارز انقلاب اسلامی است که فعالیت‌ها و حرکت‌های سیاسی خود را از سال ۱۳۴۶ آغاز کرده است و این مبارزات را تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد و پس از آن نیز در مصدر بسیاری از امور از جمله فرماندهی سپاه همدان و مسئولیت بسیج خواهران، ۳ دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و قائم مقامی جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

مرضیه حدیدچی (دباغ) از مبارزان پیشگام انقلاب اسلامی صبح روز پنجشنبه ۲۷ آبان امسال پس از گذراندن دوره‌ای بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) دارفانی را وداع گفت.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.