بانک‌های یزد ۸ هزار میلیارد ریال مطالبه معوقه دارند

یزد ـ دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد گفت: بانک‌های استان یزد روند افزایشی در زمینه معوقات بانکی دارند و این رقم امسال در شش ماهه نخست به ۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال رسیده است.
بانک‌های یزد ۸ هزار میلیارد ریال مطالبه معوقه دارند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضایی ظهر امروز در جلسه شورای بانک‌های استان یزد با حضور رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک‌های استان یزد سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال مطالبه معوقه داشتند که این رقم در شش ماه نخست سال جاری به ۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۲۵.۱۷ درصد مطالبات بانک‌های استان یزد افزود: نسبت مطالبات به تسهیلات پرداخت شده ۷.۸ درصد است به این معنا که ۷.۸ درصد از تسهیلات پرداخت شده، توسط متقاضیان بازپرداخت نشده است.

رضایی تسهیلات پرداخت شده در شش ماه نخست سال جاری را ۱۰۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: این رقم در سال گذشته ۹۸ میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: بیشترین تسهیلات به بخش صنعت و معدن، خدمات و بازرگانی و مسکن پرداخت شده و کشاورزی، صادرات و …. در رتبه‌های بعدی قرار گرفته اند.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بانکها به دلیل محدودیت هایی که در سرمایه دارند، نمی توانند پاسخگوی نیاز صنعتگران یزد باشند، از رئیس کل بانک مرکزی خواست: نگاه ویژه ای به افزایش سرمایه بانکهای استان یزد به منظور پرداخت تسهیلات به صنعتگران و سرمایه گذاران داشته باشد.

رضایی همچنین با انتقادهایی که مردم از نرخ سودهای متفاوت در بانک‌ها به ویژه بانکهای خصوصی دارند، افزود: این امر نیازمند ساماندهی است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز