بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های جوار معدنی و عمرانی بافق

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های جوار معدنی و عمرانی بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛عصر روز گذشته معاون امور آمایش و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور به اتفاق اعضای کارگروه آمایش استان یزد و معاون فرماندار بافق ازمرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور، معدن چغارت وسایت گندله سازی این معدن ، مجتمع آهن و فولاد بافق و صنایع جوار معدنی بازدید کرد.

“علیرضا رحمت نیا”در این بازدید بر ضرورت توسعه و تکمیل صنایع جوار معدنی در نقاط کویری تاکید کرد و گفت : این موضوع یکی از اولویت های اساسی در بحث سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور می باشد و باید با فراهم آوردن زیرساخت لازم از خام فروشی مواد اولیه جلو گیری شود.

وی ظرفیتهای شهرستان بافق را در مورد صنایع جوار معدنی مناسب دانست و افزود : خوشبختانه بافق از مزیتهای خوبی برای توسعه صنایع فولادی و جوار معدنی برخوردار است و هم اینکه میتواند با برنامه ریزی بر روی آبهای زیرزمینی و لب شور بر توسعه پرورش آبزیان در این منطقه گام های موثری بردارد.

رحمت نیا در ادامه اضافه کرد: در شهرستان بافق در بحث پرورش ماهیان خاویاری و تیلاپیا اقدامات مناسبی صورت گرفته که میتوان با برطرف کردن موانع موجود در این بحث زمینه لازم برای حضور بخش خصوصی و گسترش سطح پرورش این گونه آبزیان در دل کویر فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه سالیانه ۲۰ هزار تن فیله ماهی تیلاپیا از چین به کشور وارد می شود افزود: میتوان با برطرف کردن موانع زیست محیطی نیاز کشور به این محصول را در محروم ترین مناطق کشور برطرف کرد گامی در جهت ایجاد اشتغال پایدار در این زمینه برداشت.

 

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های جوار معدنی و عمرانی بافق

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز