ایجاد ۶۲۷شرکت دانش‌بنیان در پارک اقبال/حرکت در مسیر اقتصادمقاومتی

یزد ـ رئیس پارک علم و فناوری یزد از ایجاد و شکل گیری ۶۲۷ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری اقبال طی ۱۵ سال گذشته خبر داد و گفت: اکنون ۱۸۷ شرکت در این مرکز مستقر هستند.
ایجاد ۶۲۷شرکت دانش‌بنیان در پارک اقبال/حرکت در مسیر اقتصادمقاومتی

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش پورسراجیان امروز در نشستی خبری به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس پارک علم و فناوری یزد در کارخانه قدیمی اقبال اظهار داشت: این مرکز در طول ۱۵ سال گذشته توانسته بسیار خوب در زمینه استقرار، توسعه و حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان عمل کند به نحوی که در طول این مدت ۶۲۷ شرکت در آن شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به قوانین پارکهای علم و فناوری، تعدادی از این شرکت‌ها از چرخه حمایتی پارک خارج و مستقل شدند و اکنون ۱۸۷ شرکت جدید در پارک علم و فناوری اقبال مستقر هستند.

پورسراجیان ادامه داد: این شرکتها به طور مستقیم برای هزار و ۴۸۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده اند که هزینه اشتغال ایجاد شده در شرکت های دانش بنیان، یک دهم رقمی رسمی اعلام شده برای ایجاد یک شغل است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد، پارک‌های علم و فناوری را از پیشتازان حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: پارک‌های علم و فناوری با توسعه شرکت های دانش بنیان که اشتغالزایی با هزینه های اندک، خودکفایی و فناوری و بسیاری از مولفه های مدنظر اقتصاد مقاومتی را محقق کرده است، توانسته اند اقتصاد مقاومتی را عینیت ببخشند.

پورسراجیان ادامه داد: کار ما ترویج دانش بنیان شدن صنعت است و با توجه به اینکه اکنون در کشور ما توازن بین عرضه و تقاضای تکنولوژی وجود ندارد، باید مسئولان حوزه صنعت را متوجه این امر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد حمایتی پارک علم و فناوری از شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد: ما در عین رویکرد حمایتی، تلاش می کنیم شرکت‌ها را برای زمانی که از چارچوب این حمایت‌ها خارج می شوند، آماده کنیم زیرا به هر حال بعد از ۱۵ سال استقرار در پارک، باید مستقل شوند و در شرایط استقلال نباید دچار شوک شوند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌ها به دلیل حمایت‌های بسیار و عدم توانایی در استقلال بعد از جدا شدن از مجموعه پارک علم و فناوری منحل می‌شوند که با برخی سیاستگذاری‌ها نباید اجازه دهیم این اتفاق رخ دهد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز