اهدای مبلغ ۲۴ میلیون ریال توسط خیران یزدی به هلال احمر

یزد ـ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اهدای بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال توسط خیران برای ساخت پایگاه امداد و نجات و خانه سلامت استان خبر داد.
اهدای مبلغ ۲۴ میلیون ریال توسط خیران یزدی به هلال احمر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر یزد، عباس احد پور با اشاره به پایان سفرنامه سلامت و امید در استان یزد اظهار داشت: سفرنامه سلامت و امید هلال احمر در شانزدهمین سفر خود به استان یزد، در سه شهرستان برنامه های متنوعی را اجرا کرد.

وی افزود: این سفرنامه در این مدت به ارائه آموزش هایی به منظور حساسیت زایی در حوزه سلامت، ارائه خدماتی چون ویزیت بیماران، تست فشار خون، قند و ایجاد حساسیت در مردم نسبت به سرطان های شایع پرداخت.

احدپور یادآور شد: هدف این سفرنامه ترویج فرهنگ داوطلبی بین آحاد جامعه و اقشار مختلف جامعه، ترویج فرهنگ کمک‌های نوع دوستانه به شکل دائم الخیرات و مستمر، بسترشناسی مناسب برای ترویج فرهنگ وقف و نیکوکاری، معرفی خیران و داوطلبان نمونه و الگوسازی از این افراد برای تعمیم حرکت نیکوکارانه در سراسر استان است.

وی بیان کرد: خودمراقبتی باعث کاهش هزینه و توسعه زیرساخت‌ها می شود که اگر این کارها صورت گیرد در آینده شاهد کاهش بیماری‌های غیرواگیر و هزینه های درمانی خواهیم بود.

احدپور با بیان اینکه مشارکت و همراهی مردم در برنامه ها و طرح های اجتماعی هزینه های جامعه را کاهش می دهد و موجب توانمند سازی آنها می شود، عنوان کرد: مشارکت مردم در حوزه های آموزش، پیشگیری و تزریق روحیه نشاط و امید مهمترین دستاورد سفرنامه سلامت و امید در یزد  بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با اشاره به اینکه خیران شهرستان بافق حدود ۲۱ میلیارد ریال به منظور ساخت ابنیه و تجهیزبه وسایل امداد و نجات اهدا کردند، افزود: ۲۵ چادر ارائه خدمت و آموزش در شهرستان اردکان برپا شد و اردکانی ها نیز یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به هلال احمر اهدا کردند.

وی با اشاره به اینکه خیران مهریزی نیز ۱۱ میلیارد ریال برای مساعدت در ساخت مجتمع سلامت به جمعیت هلال احمر مهریز اهدا کردند، از برپایی ۲۵ چادر ارائه خدمت و آموزش در تونل سفرنامه سلامت و امید در شهرستان مهریز خبر داد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز