امر به معروف و نهی از منکر به فرهنگ عمومی تبدیل شود

امر به معروف و نهی از منکر به فرهنگ عمومی تبدیل شود
 

آیت‌الله محمدرضا ناصری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اشاره به اینکه این دو فریضه الهی از اهمیت بسیار بالایی در دین مبین اسلام برخوردار است، اظهار داشت: در صورتی که این دو فریضه الهی تحقق پیدا کند، عمل به دیگر فرایض هم امکان‌پذیر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در صورتی که این دو فریضه الهی در جامعه ترک شود، خیلی از واجبات هم به مرور به فراموشی سپرده می‌شود، عنوان کرد: باید به گونه ای برنامه‌ریزی شود که همه مومنین در جامعه نسبت به احیای این فرایض در جامعه احساس مسئولیت کند.

امام جمعه یزد ادامه داد: نخستین اقدامی که باید در احیای این دو فریضه مورد توجه قرار گیرد، عمل به معروفات و ترک منکرات توسط آمران و ناهیان است.

آیت الله ناصری عنوان کرد: پس از اینکه افراد خودشان به معروفات عمل کردند و از منکرات دوری جستند، باید به دیگر افراد حاضر در جامعه هم تذکرات لازم را بدهند تا به مرور زمان شاهد کم شدن منکرات و توسعه توجه به معروفات شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای شرایط و درجاتی است که آمران و ناهیان باید از این درجات به درستی اطلاع حاصل کنند.

وی گفت: برخی از افراد در جامعه هنوز پذیرش این موضوع را ندارند که به آنها مباحثی به عنوان امر و نهی گفته شود از طرف دیگر بسیاری از مردم هم آمادگی و پذیرش امر و نهی کردن را ندارند که باید فرهنگ‌سازی لازم در زمینه هر دوی این موارد انجام شود.

امام جمعه یزد افزود: هر فردی برای عدم انجام امر به معروف و نهی

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز