امتیازات ورزش قهرمانی استان یزد ۶ برابر شده است

یزد – ایرنا – رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی استان یزد گفت: امتیاز ورزش قهرمانی این استان درسال ۹۴ به نسبت سال قبل از آن بیش از ۶ برابر رشد داشته است.

احمدهاشمی روزسه شنبه درحاشیه بازدید از پیست موتورسواری بافق درگفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ارزیابی وزارت ورزش و جوانان، ورزش استان یزد در سال گذشته ارتقاء جایگاه قابل توجهی در ورزش قهرمانی یافته است.
وی شهرستان بافق را از شهرستان های فعال در حوزه ورزش قهرمانی استان دانست و گفت: با توجه به ظرفیت هایی مانند همدلی وهمکاری مسوولان، وجود زیرساخت های اقتصادی مناسب و فیزیک بدنی و استعداد ذاتی جوانان بافقی، این شهرستان از کانون های ورزش قهرمانی استان یزد است.
وی خاطر نشان کرد: هم اینک تیم هندبال بافق در لیگ برتر کشور و تیم های شمشیربازی آقایان و بانوان این شهرستان نیز در لیگ های کشوری حضور دارند.
هاشمی با بیان اینکه استان یزد یکبار میزبان مسابقات موتور سواری قهرمانی کشور بوده، یادآور شد: مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور جمعه هفته جاری از لحاظ تعداد شرکت کننده و ورزشکاران در سطح بالایی در بافق برگزارمی شود .
رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی استان یزد تصریح کرد: برندگان مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور که با حضور۲۰۰ ورزشکار در بافق برگزار می شود، به عضویت تیم ملی درمی آیند.
هاشمی تعداد هیات های ورزشی فعال استان یزد را ۴۸ هیات اعلام کرد و افزود: این هیات ها در سه گروه هیات های اولویت دار، نیمه اولویت دار و فاقد اولویت تقسیم شده اند.
بافق دارای ۳۶ هیات ورزشی است که ۱۸ هیات فعال و بقیه نیمه فعال یا از فعالیت کمتری برخوردارند.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلومتری مرکزاستان یزد قرار دارد.
۷۵۴۳/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: اصغر عسکری** انتشار: کاظم شاملو
@IRNAYAZDD

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز