استقلال ملل در گروی فرهنگ/مسئولان به هدایت فرهنگی جامعه توجه کنند

یزد ـ امام جمعه یزد با بیان اینکه استقلال ملت ها در گروی است، گفت: به همین دلیل است که دشمنان در تلاش برای تغییر فرهنگ ما با استفاده از ابزارهای مختلف هستند.
استقلال ملل در گروی فرهنگ/مسئولان به هدایت فرهنگی جامعه توجه کنند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با تاکید بر اینکه استقلال ملت ها در گروی فرهنگ است، اظهار داشت: به همین دلیل است که دشمنان سال‌هاست در قالب جنگ نرم در صدد تغییر فرهنگ ما با استفاده از ابزار مختلف هستند.

وی افزود: دشمنان سال‌ها تلاش کردند با برنامه های ماهواره، فضای مجازی، اینترنت، شبکه های اجتماعی و … فرهنگ کشور ما را تغییر دهند تا استقلال را از کشور ما سلب کنند و به همین دلیل است که دین اسلام نیز بر فرهنگ تاکید ویژه دارد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: اگر فرهنگ حاکم بر جامعه فرهنگی سالم و اصیل باشد، خلق و خوی خوب در جامعه تسری پیدا می کند زیرا فرهنگ در واقع اخلاقی است که انسان به آن متخلق می شود.

ناصری بیان کرد: فرهنگ ما همان فرهنگ برگرفته از زندگی پدران و مادران و نیاکان ما است و با توجه به اینکه فرهنگ ملی ما بسیار نزدیک به فرهنگ اسلامی است نباید اجازه دهیم دشمنان در آن دخل و تصرف کنند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ تصریح کرد: مسئولان وظیفه خطیری در این زمینه بر عهده دارند و باید به هدایت فرهنگی جامعه توجه کنند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیاده روی اربعین بیان کرد: این مراسم بزرگ و این گردهمایی عظیم شیعیان به منظور احیای فرهنگ حسینی و یادآوری قیام امام حسین (ع) علیه شیاطین و ستمگران برگزار می شود.

وی عنوان کرد: از استان یزد آنها که توان پیاده روی و شرکت در این مراسم عظیم را دارند، برای سفر آماده شوند و آنها که امکان سفر ندارند، در ثواب خدمت به زائران امام حسین (ع) و تغذیه و اسکان آنها شریک شوند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنگ‌های یمن و سوریه و زیر آتش گرفتن این کشورها توسط آل سعود با مشورت آمریکا اظهار داشت: آمریکا غرض ورزی و کینه توزی و عدم خیرخواهی خود در مورد اسلام و ایران را در منطقه نمایان تر از قبل کرده است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز