استاندار یزد: نحوه توزیع حوزه های انتخابیه یزد متعادل نیست

یزد – ایرنا – استاندار یزد نحوه توزیع حوزه های انتخابیه در این استان را نامتعادل دانست و گفت: در خصوص بازبینی نحوه توزیع حوزه های انتخابیه استان یزد پیشنهادهایی به وزارت کشور ارایه شده که امیدوار به تصویب این پیشنهادها در مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی روز چهارشنبه در نشست احزاب و تشکل های سیاسی استان یزد افزود: بازتوزیع حوزه های انتخابیه استان چند بار در مجلس شورای اسلامی مطرح شده اما به دلیل اختلاف های موجود به تصویب نرسیده است.
استان یزد ۱۰ شهرستان و یک میلیون و ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود نیمی از این جمعیت در مرکز استان (شهرستان یزد) سکونت دارند.
استان یزد چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و حوزه های انتخابیه چهارگانه این استان شامل یزد و اشکذر به مرکزیت یزد، اردکان به مرکزیت اردکان، تفت و میبد به مرکزیت تفت و مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد به مرکزیت مهریز است.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در نشست هایی که تاکنون با احزاب استان برگزار شده شاهد روند افزایشی آستانه تحمل نمایندگان احزاب هستیم و حرکت به سمت هم فکری و هم اندیشی است.
میرمحمدی با بیان اینکه باید از نظرات همه افراد و گروه ها به عنوان فرصت استفاده کنیم خاطر نشان کرد: احزاب متولی نشاط سیاسی هستند و دلیل بها دادن به آنها نیز همین موضوع است.
وی ادامه داد: دولت یازدهم معتقد به توسعه سازمان های مردم نهاد و تقویت احزاب سیاسی است، چرا که کشور از تضارب آرای نخبگان و صاحبان علم و تجربه به پیشرفت می رسد.
استاندار یزد همچنین خشکسالی را بزرگترین تهدید استان دانست و گفت: گزارش هایی درباره تامین و مدیریت مصرف آب در استان تهیه شده و همچنان از پیشنهادهای سازنده در این خصوص استقبال می شود.
استاندار یزد با رد دایر بودن اتاق های فکر خارج استان برای تصمیم گیری در خصوص مسائل یزد گفت: هر چند برای پیشرفت امور از افراد باتجربه و اهل علم و دانش مشورت هایی گرفته می شود اما دخالتی در تصمیم گیری های استان نمی شود.
** مشارکت بیشتر جریان های سیاسی با تشکیل خانه احزاب
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز در این نشست گفت: خانه احزاب استان در راستای فعالیت آزاد و مشارکت بیشتر جریان های مختلف سیاسی در چارچوب قانون بزودی افتتاح می شود.
محمدعلی طالبی افزود: فعالیت احزاب سیاسی استان با تشکیل خانه احزاب با نظم و انسجام مطلوبتری دنبال خواهد شد.
نشست احزاب و تشکل های سیاسی استان یزد روز چهارشنبه با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.
۷۵۳۲/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: سعید صادقی مقدم** انتشار: کاظم شاملو*

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز