ارائه راهکارهای علمی و کاربردی برای مقابله با بحران ها

فرماندار یزد بر آمادگی همه جانبه مدیران در زمان های بحرانی تأکید کرد و گفت: مدیران توانمند افرادی هستند که بتوانند در شرایط بحرانی با استفاده از راهکارهای علمی و کاربردی از میزان خسارت های جانی و مالی بکاهند.


سرویس سیاسی فردا: محمدباقرقالیباف برای حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو وارد سازمان صدا و سیما شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان یزد با دستور کار بررسی کارخواسته ارسالی از اداره کل مدیریت بحران استان با موضوع طراحی سایت های امداد و نجات و اسکان شهرستان بعد از وقوع بحران با حضور فرماندار، سرپرست شهرداری یزد و دستگاه های اجرایی عضو این شورا تشکیل شد.

« مصطفی سالاری » در این جلسه با بیان اینکه در وقوع بحران های طبیعی باید زمان طلایی یعنی اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن مدنظر قرار گیرد اظهار داشت: مدیران ذیربط باید در مواقع بحرانی نسبت به وظایف خود آگاه باشند و به موقع تصمیم گیری کنند.

فرماندار یزد هدف از اجرای مانور و کارگاه آموزشی را بالا بردن انگیزه و سطح آگاهی، افزایش مشارکت و کاهش زمان فعال شدن تیم بحران در مواقع ضروری، افزایش پاسخگویی به سوانح و حوادث و سرعت عمل نیروهای امداد و نجات در مواجهه با بحران های احتمالی دانست و افزود: انتظار داریم دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در این مانورها و کارگاه حضور فعال و اثر بخشی را داشته باشند.

وی لازمه امدادرسانی سریع و مؤثر، وجود آمادگی و زیرساخت‌های لازم در جامعه بیان نمود و تأکید کرد: ضرورت دارد مسیر ارتقاء آموزش همگانی هموار و گام‌هایی اصولی و اساسی  در این زمینه برداشته شود .

در این جلسه همچنین « جعفر امین مقدم » سرپرست شهرداری یزد بخشی‎نگری را مهم‎ترین آسیب زنجیره مدیریت بحران عنوان کرد و اظهار داشت: همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی عضو این شورا در مقابله صحیح با بحران ها و همچنین کاهش خسارات ناشی از آن مهم و برجسته است.

در این جلسه چهار ساعته در خصوص مکان یابی سایت های اسکان اضطراری بعد از بحران و الزامات آن بحث و تبادل نظر شد.

پیش بینی سایت های امداد و نجات و اسکان اضطراری در مناطق مختلف شهر به ویژه بافتهای فرسوده و تاریخی، هماهنگی لازم برای تشکیل حداقل ۵۵ تیم آماده برای موارد آبکشی در زمان بارندگی های احتمالی و طراحی فضاهای خدماتی و بهداشتی در بوستانهای شهری و همچنین استفاده دو منظوره مکان های مدنظر، از دیگر مباحث مهمی بود که در این جلسه عنوان شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز