اخبار کوتاه فرهنگی استان یزد (۱۱ آبان)

یزد – ایرنا – رونمایی از کتاب یزد در آیینه زمان، ۲ انتصاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیدار اعضای شواری شهر با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و شرکت حدود ۹ هزار نفر در دوره های آموزشی قرآن کریم، عناوین چهار خبر کوتاه فرهنگی روز سه شنبه (۱۱ آبان) استان یزد است.

** رونمایی از کتاب یزد در آیینه زمان
آیین رونمایی از کتاب ‘یزد درآیینه زمان’ با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یزد در این آیین گفت: کتاب یزد در آینه زمان طی ۲ سال توسط استاد غلامرضا جهانفر تالیف شده و در ۲ جلد در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
علی غیاثی ندوشن افزود: این کتاب نفیس و ارزشمند تاریخ استان شامل تاریخچه فرمانداران و حاکمان، مکانهای دیدنی و مذهبی، هیاتهای مذهبی، خاطرات، بیمارستانها و رستورانها را از سال ١٣٢٠ تا سال ١٣۴٠ را با زبانی شیرین و رسا روایت می کند.
** ۲ انتصاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با صدور حکمی محمد رضا دهبیدی پور را به عنوان قائم مقام مدیرکل و محمدرضا شریفی فردرا به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی این اداره کل را منصوب کرد.
دهبیدی پور پیش از این معاون اداری و مالی و محمد رضا شریفی فرد مدیر مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر یزد بود.
همچنین هفته گذشته، احمدرضا قدیریان از فعالان حوزه فرهنگی استان به عنوان سرپرست جدید مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر یزد منصوب شده بود.
** دیدار اعضای شورای اسلامی با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی
تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد ضمن حضور در دفتر سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با سیدمصطفی فاطمی دیدار کردند.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این دیدار گفت: باتوجه به موقعیت مناسب یزد از نظر پتانسیل های میراثی و پذیرش گردشگر، مسئولان استان باید توجه ویژه های را به آثار تاریخی ـ فرهنگی داشته باشند و همه با هم برای حفظ و رونق آن گام برداریم.
سیدمصطفی فاطمی اظهار امیدواری کرد: با ثبت جهانی شهر تاریخی یزد که پرونده آن با همت و همکاری مسئولان و کارشناسان استان به یونسکو ارسال شده ، افتخاری بزرگ برای یزد و یزدی ها کسب شود.
** شرکت حدود ۹ هزار نفر در دوره های آموزشی قرآن کریم
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: در ۶ ماهه نخست سالجاری هشت هزار و ۸۱۹ نفر از دوره ‌های آموزشی قرآن کریم این اداره کل بهره‌ مند شدند.
حجت‌الاسلام سیدمحمد شریف حسینی کوهستانی با تبیین فعالیت ‌های قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در ۶ ماهه نخست امسال افزود: از این تعداد، ۶ هزار و ۴۹۵ نفر برادر و ۲ هزار و ۴۲۲ نفر خواهر در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کرده ‌اند.
۷۵۳۲ / ۵۰۵۴خبرنگار: سعید صادقی مقدم** انتشار : بهنام احمدی *

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز