آیین تجلیل از خادمان حوزه نشردر یزد برگزار شد+اسامی

بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آیین تجلیل از خادمان حوزه نشر با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ابتدای این مراسم با اشاره به آغاز بکار باشگاههای کتابخوانی در این استان ،اظهارداشت:بدلیل فعالیت های مناسبی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با برخی سازمانهای دولتی و تشکلهای غیردولتی در حوزه کتابخوانی کودک و نوجوان داشته است بعنوان استان برتر در باشگاههای کتابخوانی معرفی شد.

وی گفت:طی مراسمی از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از استانهای یزد و بوشهردر این زمینه تقدیر بعمل آمد.

وی در ادامه از فعالیت ۱۸ کتابفروش در طرح پاییزه کتاب خبر داد و گفت: طرح پاییزه کتاب از ٢۴آبان ماه به مدت یکماه در کتابفروشی های مشخص شده استان یزد با تخفیف۲۰ الی ۲۵ درصددرصد کتابهای خود را به علاقه مندان ارائه می دهند.
وی در ادامه با اشاره به طرح عیدانه کتاب که اواخر سال گذشته اجرا شد،افزود:در این طرح ٩ کتابفروش یزدی مشارکت داشتندکه نهایتا ٢٧١۴نفربه مبلغ ١۴۴ میلیون تومان کتاب خریداری نمودند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزداضافه کرد:در طرح تابستانه کتاب هم ١٢ کتابفروش یزدی مشارکت کردند که نهایتا در این طرح ٧۴٣۵نفربه مبلغ ٣٨٧میلون تومان کتاب خریداری کردند.

وی گفت: امروز (۲۷آبان ماه) نیز بمناسبت طرح کتابگردی ۱۸ کتابفروش استان یزد که در طرح پاییزه کتاب شرکت نموده اند کتابهای عمومی را با ۳۰درصد و کتابهای کودک و نوجوان را با ۳۵ درصد تخفیف ارائه می دهند.

وی همچنین هدف از اجرای طرح های عیدانه،تابستانه و پاییزه کتاب را اختصاص یارانه مناسب به کتابخوانان و تقویت کتابفروشی ها اعلام کرد.

غیاثی ندوشن در ادامه به طرح خرید کتاب اشاره کرد و گفت:تا پایان سال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد طرح خرید کتاب را از نویسندگان و ناشران یزدی ادامه می دهد.

وی گفت:در طرح مجوز پیش از چاپ کتاب که از اواخر مردادماه سالجاری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تفویض شده است به ۱۳۲ عنوان کتاب مجوز داده شده است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در این طرح ۲۶ هزار صفحه مورد بررسی قرارگرفت.

وی ادامه داد که بیشترین مجوزهای صادر شده در حوزه ادبیات و کمترین در حوره کلیات بوده است.

غیاثی ندوشن گفت:فراخوان جشنواره ایده های برتر کتاب نیز بزودی اعلام می شود و نفرات برگزیده طی مراسمی که اواخر امسال در نمایشگاه استانی کتاب برگزار می شود مورد تجلیل و تقدیر خواهند گرفت.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه در کارخانه قدیمی جنوب اظهار داشت: دراین نمایشگاه ٧٠٠٠جلد کتاب در موضوعات مختلف در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی گفت:این نمایشگاه، کتب و محصولات فرهنگی خود را با تخفیف های ٢٠ الی ٢۵ درصد در محل کارخانه قدیمی جنوب یزدارائه می دهد.
به گفته وی، بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ۴ نمایشگاه دردیگر مناطق یزدبه طور همزمان با تخفیف های ویژه (حسینیه بعثت،حسینیه خوزستانی ها،حسینیه ثارالله و دانشگاه یزد) برپا شده است.

اسامی برگزیدگان:

مهدی نیکوروش پیشکسوت حوزه نشر

اکبر قلمسیاه پیشکسوت حوزه نشر و اهل قلم

حسین مسرت پیشکسوت حوزه نشر و اهل قلم

دکتر محمد گلشن نویسنده برگزیده

لقاء تالانه از کتابروشی آگاه بعنوان کتابفروش برتر

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز