آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گنجینه اسرار نظام اسلامی بود

یزد ـ استاندار یزد با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، وی را کتاب فشرده انقلاب اسلامی و گنجینه نظام اسلامی دانست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گنجینه اسرار نظام اسلامی بود

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمد میرمحمدی با صدور پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: با کمال تأسف و دریغ، ایران اسلامی یکی از بزرگ‌ترین و مؤثرترین فرزندان برومند و یکی از چهره‌های برجسته انقلابی، سیاسی و مذهبی خویش را از دست داد و در عزای او سیه پوش شد.

وی افزود: آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست و امتی را داغدار هجران خویش ساخت، او که قبل از انقلاب اسلامی از سرآمدان مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و در پیروزی انقلاب اسلامی از مؤثرترین ارکان نظام و همراه با امام و از برنامه‌ریزان برجسته و عضو شورای انقلاب بود، ناگهان به ملکوت اعلا پرکشید و از میان ما رفت و اشک حسرت را در دیده‌ها نشاند.

میرمحمدی ادامه داد: خدمات او چه در دوران دفاع مقدس و دوران جانشینی فرماندهی کل قوا، چه در سنگر ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و چه در هشت سال دوران سازندگی ریاست جمهوری و خدمات صادقانه و ایثارگرانه او در همه زمینه‌ها به ویژه در مقاطع حساس انقلاب اسلامی ماندگار و فراموش ناشدنی است.

استاندار یزد بیان کرد: او از یاران صدیق و همراهان با وفای حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و اندیشمندی بنام بود و در قبال توطئه‌ها و دسیسه‌های استکبار هوشمندانه عمل می‌کرد و یکی از چهره‌های مشهور جهان اسلام به شمار می‌رفت.

وی افزود: او همواره یار وفادار و همراه بزرگوار رهبر معظم انقلاب اسلامی باقی ماند، هاشمی گنجینه اسرارنظام و کتاب فشرده انقلاب اسلامی است و یاد و نام او در ذهن و جان مردمان این مرز و بوم و تاریخ ایران و اسلام همیشه خواهد درخشید.

میرمحمدی، درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، ملت شریف و انقلابی ایران، مردم عزیز و قدرشناس دارالعباده استان یزد، ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان، دولتمردان عرصه تدبیر و امید، بازماندگان و خویشان و فرزندان وی تسلیت گفت.

اخبار مرتبط

اپلیکیشن یزدنیوز