آنچه از آغاز تا این لحظه در جلسه بررسی صلاحیت صالحی امیری گذشت

آنچه از آغاز تا این لحظه در جلسه بررسی صلاحیت صالحی امیری گذشت
بررسی صلاحیت سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دقایقی پیش در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
 
به گزارش یزد فردا ، صالحی امیری دومین وزیر پیشنهادی است که امروز -سه شنبه- صلاحیت وی مورد بررسی قرار می گیرد.
 
حسن نوروزی نماینده رباط کریم و اصولگرای مجلس دهم نخستین سخنران مخالف صالحی امیری است.
 
 
حسن نوروزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی:صالحی امیری رابطه‌ خود با فتنه را مشخص کند
یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آقایی که می‌گویی فتنه چیست، آقا گفته‌اند فتنه خط قرمز نظام است. دوستان اگر در فتنه نبودند، اعلام کنند، خلاص. افرادی که متهم به فتنه هستند معذرت‌خواهی کنند، آقا گذشت می‌کند اما این آقایان هنوز عذرخواهی نکرده‌اند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: جای فرزندان شهدا یعنی ایثارگان و جانبازان در میان سه وزیر پیشنهادی خالی است. انتظار این بود یکی از این عزیزان از میان فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران معرفی می‌شدند.
 
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس اظهار کرد: مرده باد و زنده باد در پیشگاه خداوند زمانی ارزش دارد که تکلیف شرعی‌مان را انجام دهیم. بینی و بین‌الله به وزرای پیشنهادی به نحوی رای دهیم که در پیشگاه خداوند شرمنده نباشیم.
 
وی در ادامه نطقش را به طرح سوالاتی از صالحی امیری اختصاص داد و از وی خواست تا به سوالاتش پاسخ دهد.
 
نماینده مردم رباط کریم در مجلس از وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، پرسید: آقای صالحی امیری برای مبارزه با نفوذ فرهنگی چه برنامه‌ای دارید؟ در برنامه‌های شما چیزی ندیدم. در کتاب «احیای آسمانی» موضوع اشغال مسجدالاقصی حذف شده با این نفوذ چگونه می‌خواهید مبارزه کنید؟ جای ترویج سطح زندگی اسلامی، تقویت بنیان خانواده و اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در برنامه‌های شما خالی است، برای این ها چه برنامه‌ای دارید؟ در زمینه تحول فرهنگی در کشور و در وزارت فرهنگ چه برنامه و طرحی دارید؟
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: اهداف کلان‌تان را اعلام کرده‌اید اما درباره برنامه‌های که این اهداف را تحقق خواهد بخشید هیچ برنامه‌ای اعلام نکرده‌اید. از کانونی ترین معضلات فرهنگی کشور مثل کتاب، سینما، مساجد، دیجیتال و کانون فرهنگی است، برنامه‌های عملیاتی شما در این حوزه‌ها چیست؟ در فرآیند صدور مجوز و به‌روزرسانی نظارت بر فعالیت‌های مضر چه برنامه‌ای دارید؟ برای جلوگیری از سیاسی شدن وزارتخانه و جلوگیری از دخالت سیاست در فرهنگ چه برنامه‌ای دارید؟ همین الان فرهنگ‌سراها به ستاد انتخاباتی تبدیل شده است که نتیجه عکس می‌دهد.
 
نوروزی با طرح این پرسش که خصوص‌سازی و دولت سازی در حوزه فرهنگ مطرح است، نوع تعاملات فرهنگی در برنامه‌های شما چیست، ادامه داد: وزارت فرهنگ چه برنامه‌هایی برای تهاجم و نفوذ فرهنگی دارد؟ به نگرانی مراجع عظام تقلید چه پاسخی خواهید داد؟ ایران اسلامی عزیزمان دارای ظرفیت‌های دینی و فرهنگی غنی است. در زمینه اوقاف چه برنامه‌ای دارید؟
 
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس افزود: در زمینه اقتصاد فرهنگی و پیگیری صنعت فرهنگ به جای صنعت نفت برنامه عملیاتی دارید؟ البته در این زمینه موضع‌گیری کرده‌اید اما راه‌کار عملیاتی ارائه نداده‌اید. آیا در جهت آموزش‌های عمومی برای افزایش سطح آگاهی‌های مستمر با آموزش و پروش، دفتر تبلیغات و سازمان تبلیغات برنامه‌ای دارید؟ در حوزه شناساندن افکار ایرانی اسلامی به جامعه چه برنامه‌ای دارید؟ برای فضای مجازی و تحقق اهداف رهبری در این حوزه و ساماندهی آن چه برنامه‌ای دارید؟ در حوزه شبکه‌های اجتماعی چه تدابیری دارید؟ چه برنامه‌ای در زمینه اقتصاد مقاومتی دارید؟
 
 
 قاضی‌زاده هاشمی  در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامیحال فرهنگ بدتر از آن است که صالحی امیری از پس آن بر بیاید
نمایندهٔ مردم فریمان و سرخس و احمدآباد و رضویه گفت: حال فرهنگ بدتر از آن است که صالحی امیری از پس آن بر بیاید
 
سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در مخالفت با سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه نوبت بعدازظهر امروز مجلس پشت تریبون قرار گرفت و گفت: نیتی جز کمک به مردم این سرزمین ندارم و دغدغه‌های فردی من نیست و انعکاس اندیشه‌های شماست.
 
نمایندهٔ مردم فریمان و سرخس و احمدآباد و رضویه افزود: امروز در مخالفت با وزیر پیشنهادی سخن می‌گویم اما باید بگویم این کار را برای فرهنگ سرزمینم انجام می‌دهم زیرا حال فرهنگ بدتر از آن است که صالحی امیری از پس آن بر بیاید.
 
قاضی‌زاده هاشمی خطاب به صالحی‌امیری تاکید کرد: دست‌های شما خالی‌تر از آن است که بتوانید دردی از فرهنگ دوا کنید. من نمی‌توانم میان عضویت در دادگاه و فرهنگ ارتباطی پیدا کنم. رئیس‌جمهور سرهنگ را برای حوزه فرهنگ معرفی کرده است.
 
 او با بیان اینکه شما امروز می‌خواهید سکان‌دار اموری باشید که داستان‌های عبرت‌آموزی داشته است، ادامه داد:  آقای علی جنتی نه شهید کنسرت هستند و نه برای دغدغه دولت نسبت به سخنان مراجع کنار گذاشته شدند که اگر قرا بود اینظور باشد، باید سه سال پیش کنار گذاشته می‌شد. اما امروز چیزی نمی‌گویم چرا که از رهبر انقلاب آموخته‌ام که مراقب نگفته‌ها و گفته‌هایم باشم.
 
 نماینده فریمان خاطرنشان کرد:  شما کتاب‌هایی از خود منتشر کردید که معلوم نیست با چه امتیازهایی این کتاب‌ها به چاپ رسیده است. شما با کدام رانت این کتاب را به شماره ششم رسانده‌اید. ما از موسیقیدان حوزه فرهنگ شرم داریم. شماکتابی در مورد رایزینی در حوزه فرهنگ را نوشته‌اید اما آیا واقعا درسش را خوانده‌اید؟
 
قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: شما چند مورد سابقه برای خود نوشته‌اید. آیا سربازی گمنام امام زمان(عج) باعث خجالت شما بوده است که به آن اشاره‌ای نکردید؟ برادر سید رضا فلاح این نام مستعار شما در وزارت اطلاعات است. ما دست برادران گمنام امام زمان(عج) را می‌بوسیم. اما اگر رای اعتماد بگیرید در مقابل با اهالی فرهنگ چگونه خواهید بود؟ سیدرضا صالحی امیری یا سید رضا فلاح؟
 
او ادامه داد:‌ اگر سینماگری به شما رجوع کند به او چگونه می‌نگرید؟ به دنبال پرونده‌ای کردن آن هستید؟ آیا یاداشت‌های گاه‌ و بیگاه را برای موسیقی و سینما خواهید داشت؟ لطفا بگوید ما با کدام جنبه چهره شما مواجه هستیم؟
 
 نماینده فریمان در پایان گفت: درباره جزواتی که درباره آقای نادران توزیع شد استعلام کردم که آقای صالحی‌امیری گفتند ایشان توبه‌نامه نوشتند درباره آقای احمد توکلی  هم درباره سایت الف گفته شد که ایشان عذرخواهی کردند وقتی با نمایندگان اینگونه رفتار می‌کنید با هنرمندان چگونه برخورد خواهید کرد؟
 
 
سیدرضا صالحی امیری سوابقی از جمله معاون بررسی‌های استراتژیک وزارت اطلاعات در دولت اصلاحات، رییس کمیته اجتماعی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرپرست وزارت ورزش و جوانان دولت یازدهم، مشاور رییس‌جمهوری و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی را در سوابق‌ مدیریتی‌اش دارد.
 
 

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز