آموزش شهروندان یزد نسبت به حقوق شهروندی افزایش پیدا کند

یزد- رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: آموزش شهروندان یزد نسبت به حقوق شهروندی باید افزایش پیدا کند.
آموزش شهروندان یزد نسبت به حقوق شهروندی افزایش پیدا کند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ عباس زارع ظهر سه شنبه در سیصد و بیست و چهارمین نشست شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: ایجاد کلینکهای حقوق شهروندی در یزد زمینه ای برای افزایش همکاریهای وزارت دادگستری با شوراهای شهر و شهرداریها است.

وی با بیان اینکه اینکه ایران از چند هزار سال قبل قوانین رعایت حقوق بشر را تدوین کرده است اظهارداشت: فعالیت‌های آموزشی مرتبط با حقوق شهروندی در یزد افزایش یابد.

زارع خاطرنشان کرد:  قبل از اینکه دنیا به فکرش خطور کرده باشد که بشر از حقی برخوردار است، افتخار ما ایرانیان این است که از چند هزار سال قبل در کشورمان بحث حقوق بشر را داشته و داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اعلام اینکه امروز غرب به اسم دفاع از حقوق بشر اقدام به آدم کشی می کند گفت: قرآن کریم هم توجه ویژه‌ای به حقوق انسانها و بشریت داشته‌ و وجود انسانها از هر دین و مسلک و آیین اخلاقی و درستی، در اسلام ارزشمند است.

زارع اضافه کرد: در اخلاق اسلامی داریم که یکی از سفارشات دینمان رعایت حق و حقوق همه افراد حتی افرادی است که از دین خودمان نیستند، ما در دین اسلام افتخارات زیادی داریم که می‌توانیم به جهانیان معرفی کنیم تا همه بدانند که اسلام و ایران از همه جهان در زمینه حقوق بشر جلوتر است.

رئیس شورای شهر یزد یکی از مهمترین ارزشهای دین مبین اسلام را آموزش دانست و گفت: در اسلام تاکید فراوانی به آموزش از لحظه تولد تا لحظه‌ای که انسان در گور قرار می‌گیرد شده است.

وی افزود: اینکه غرب امروز جمهوری اسلامی ایران را متهم به عدم رعایت حقوق بشر می‌کند تنها بهانه‌ای است که جنایتها و آدمکشی‌های خود را از دید مردم جهان پنهان کند.

نشست علنی سیصد و بیست و چهارم شورای اسلامی شهر یزد با حضور ۱۱ نفر از اعضا، شهردار یزد، معاون وزیر دادگستری، رئیس کانون وکلای دادگستری یزد و مدیر بورس منطقه‌ای یزد برگزار شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز