آمادگی هلال احمر استان یزد برای خدمات رسانی به زائران اربعین

یزد – ایرنا – سرپرست جمعیت هلال احمر یزد از آمادگی کامل این جمعیت برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر یزد ، عباس احدپور افزود: در دومین جلسه کمیته امداد و نجات ستاد اربعین حسینی تصمیمات مناسبی برای ارائه خدمات به زائران مصوب کرده است.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبات این کمیته، پنج دستگاه آمبولانس های جمعیت هلال احمر طبق نظر سازمان امداد و نجات به مناطق مرزی و یا کشور عراق اعزام شوند و بقیه آمبولانس ها نیز برای استفاده در ماموریت های احتمالی اربعین حسینی تجهیز و آماده سازی شوند.
این مسئول افزود: در این کمیته عنوان شد که برنامه ریزی لازم برای تشکیل یک تیم اضطراری در شعب جمعیت هلال احمر که آمبولانس و امکانات دارند انجام گرفته است.
احدپور اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی استان آمادگی خود را برای استقرار تیم پزشکی در پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان حد فاصل زمانی ورود و خروج زوار اربعین به استان یزد اعلام نمود و اداره کل بهزیستی استان نیز برای ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی اعلام آمادگی کرد.
به گفته سرپرست جمعیت هلال احمر استان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی خود را برای همکاری با جمعیت هلال احمر وکمیته امداد و نجات در خصوص تجهیز و به کار گیری آمبولانس ها در صورت نیاز اعلام نمود.
احدپور گفت: بر اساس مصوبات کمیته امداد و نجات اربعین حسینی مقرر گردید برای اسکان اضطراری از حسینیه ها و تکایا، و اماکن عمومی مثل سالن های ورزشی و غیره استفاده شود و در صورت نیاز از پارک های استان نیز استفاده شود.
وی افزود: قرار شد مدیریت بحران استانداری در خصوص اسکان زوار اربعین حسینی هماهنگی های جامع با شهرداری به عمل آورده و نتیجه را به جمعیت هلال احمر استان اعلام نماید و پیشنهاد گردید کمیته بهداشت و درمان پیگیر حضور مترجمین زوار ایرانی که از مسیر یزد تردد می کنند باشند.
سرپرست هلال احمر یزد اظهار داشت: در این کمیته همچنین مصوب شد که هماهنگی های لازم پیرامون برگزاری مانور عملیاتی و غیرعملیاتی توسط معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران استانداری یزد انجام شده و نتیجه اعلام شود.
احدپور گفت: برای خدمات رسانی به زائران ایرانی در کربلا نیز مقرر شد که تجهیز درمانگاه بسیج جامعه پزشکی در کربلا پیگیری و هماهنگی های لازم از سوی معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر استان به عمل آید.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان گفت: کمیته امداد و نجات ستاد اربعین حسینی مقرر کرد که سازمان حج و زیارت استان به تمام کاروان ها در خصوص تزریق واکسن مننژیت را توصیه نماید.
۷۵۳۶/۶۱۹۷ دریافت کننده: کاظم سبحان زاده**انتشار: محمد حسین فلاح تفتی

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز