آخرین جزئیات حادثه حادثه واژگونی اتوبوس اقلید-یاسوج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس در محور اقلید-یاسوج، گفت: این حادثه در محدوده جغرافیایی استان فارس رخ داده بود.
تصادف اتوبوس یزد

رضا چمن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: متاسفانه در حادثه اسفناکی که در مسیر اقلید به سمت یاسوج رخ داد، یک دستگاه اتوبوس که برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از یزد عازم سفر زیارتی به سمت کربلا بود، در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر یاسوج و در محدوده جغرافیایی استان فارس واژگون شد.

وی تعداد سرنشینان این اتوبوس را ۴۸ نفر عنوان و با بیان اینکه متاسفانه تعداد زیادی از سرنشینان اتوبوس در اثر این حادثه دردناک فوت کردند، افزود: طبق آخرین آمار ۲۶ نفر از حادثه دیدگان فوت کرده و ۲۲ نفر مجروح و تحت معالجه و مداوا قرار گرفتتند.
وی تصریح کرد: از ۲۲ مصدوم این حادثه، ۱۸ نفر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شدند که تعدادی از آنها در شرایط بسیار وخیمی به سر می‌برند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از ۲۶ نفری که در این حادثه جان خود را از دست دادند، ۴ نفر به یاسوج منتقل شدند.

دکتر چمن بیان کرد: نیروهای فوریت‌های پزشکی استان در اسرع وقت با اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و با ۱۱ تیم عملیاتی در صحنه حضور یافته و در حد توان تلاش کردند که در کمترین زمان ممکن آنچه در عملیات امداد و نجات و خدمت رسانی لازم است را انجام دهند.

وی ابراز کرد: علاوه بر تیم‌های امداد و نجات اورژانس ۱۱۵ استان، هلال احمر استان نیز ۴ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام و در کار امدادرسانی مشارکت داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تیم‌های عملیاتی ما در حوزه طب اورژانس و جراحی و تیم‎های امداد و نجات و جراحان ارتوپد و مغز و اعصاب استان نیز از لحظه اعلام خبر در حالت آماده‌باش قرار داشته و در حال حاضر نیز این تیم‌ها مشغول امدادرسانی به مصدومان هستند.

دکتر چمن اظهار کرد: علاوه بر تیم‌های عملیاتی درمان، مسئولین و مقامات ارشد استان هم از لحظات نخست در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته و تیمی که در شرایط بحران باید حضور پیدا می‌کرد نیز با فوریت در بیمارستان حضور یافت تا برای تهیه امکانات موردنیاز همکاری کنند.

وی با بیان اینکه برای خدمت رسانی به این تعداد از مجروحینی که به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شدند با مشکل خاصی مواجه نیستیم، اضافه کرد: تعدادی از مجروحان در وضعیت وخیمی به سر می‌برند و باید اقدامات تخصصی و درمان پیشرفته و پیچیده‌ای، در ادامه معالجه اولیه بر روی آنها انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شرایط کنونی باید امداد و نجات و کمک‌های اولیه و تثبیت شرایط بیمار در دستور کار قرار داشته که تیم‎‌های متعدد ما در حال انجام این اقدامات هستند و از لحاظ نیروی انسانی، دسترسی به تیم درمانی و تجهیزات پزشکی با هیچ کمبودی موااجه نیستیم.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز